Ogólne zasady wynajmu samochodu z wypożyczalni

Ogólne zasady wynajmu samochodu z wypożyczalni

Jeśli słyszałeś już o tym że wynajem samochodu długoterminowo, dla potrzeb firmy jest bardziej opłacalny niż jego zakup lub leasing, i chcesz skorzystać z takiej oferty, ale nie bardzo wiesz jak to działa to zasady opiszemy w tym właśnie artykule. Wypożyczalnie rozwijają się u nas od nie dawna , ale w dużych miastach jest ich już naprawdę wiele, dlatego rodzi się pytanie którą ofertę wybrać? Na jakiej zasadzie działają? Co zawarte jest w umowie?
Przejrzeliśmy oferty kilkunastu firm oferujących wynajem długoterminowy, opiszemy ogólne zasady zawarte w umowach i wskażemy na drobne różnice.

Co nam zapewniają?
Stałe i ustalone przez nas koszty utrzymania floty.
Profesjonalna obsługa serwisowa oraz przeglądy na terenie całego kraju.
Koszty obsługi technicznej, polisy ubezpieczeniowej a nawet wymiana sezonowa ogumienia wliczona w koszty wynajmu, więc leży po stronie wypożyczalni.
Brak jakichkolwiek opłat wstępnych.
Brak konieczności wykupu samochodu (brak zmartwienia związanego z jego sprzedażą)
Samochód zastępczy w razie ewentualnych napraw.
Assistance 24/7 w całej Polsce.
Możliwość odliczenia Vatu.
Wynajem nie wpływa na zdolność kredytową firmy.
Z umowy można zrezygnować w trakcie jej trwania.
Wynajem długoterminowy można też wydłużać na dowolny okres.

Czego oczekują?
Podpisanie umowy z właścicielem firmy, który zobowiązuje się płacić stałą co miesięczna opłatę,z góry.
Samochody muszą być wydane w idealnym stanie, z kompletną dokumentacja i w takim stanie muszą zostać zwrócone, przy czym najemca ma czas ok. kilku dni aby stwierdzić ewentualne usterki, tak by nie musieć za nie odpowiadać. Za wszelkie szkody spowodowane ze swojej winy, czy utratę dokumentów odpowiada finansowo.
Najemca nie ponosi żadnych kosztów za zużycia eksploatacyjne.
Najemca w trakcie trwania najmu ponosi koszty za paliwo, płyny eksploatacyjne.
Wynajmujący oczywiście zobowiązuje się oczywiście dbać o wypożyczone pojazdy.
Z samochodu wynajętego przedsiębiorcy mogą korzystać jedynie pracownicy posiadający ważne prawo jazdy i mający określony wiek minim od 19-do 21.
Należy zgłosić fakt ewentualnego przekroczenia granicy wynajętym samochodem.
Nie można samochodu używać w innych celach niż określa się w umowie.

Jakie są różnice i na co warto zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnie ?
Nie które wypożyczalnie naliczają wysoką (ok 600zł) opłatę za mandat wynikający z użytkowania samochodu.
Mimo że auta posiadają AC , nie które wypożyczalnie wymagają bardzo wysokich opłat stałych za ewentualne szkody z winy najemcy (pewnego rodzaju kary)
Różne są warunki związane z limitem kilometrów, przewidzianym w czasie trwania umowy. I na ten punkt w umowie warto zwrócić szczególna uwagę.

Poza wymienionymi warunkami nie znaleźliśmy żadnych pułapek, które mogły by narazić klienta na poważne straty. Chyba że ewidentnie złamie którąś z prostych zasad.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

e-lumarko krematorium cennikoponydriver katalog firmapartamenty hiszpania warszawa wola komornik odbiór odpadów warszawa pochlaniaczewilgoci obp materace do łóżka adwokat-piotr bus wynajem baron-przeprowadzki.szczecin dom jednorodzinny projekt prowadzenie profilów w mediach społecznościowychbadanie rynkudomieszki i dodatki do betonucicha klimatyzacja do mieszkaniaartykuły papiernicze online całoroczny dom nad jezioremferienhaus in polen direkt am seeLokale użytkowe na sprzedaż szczecinekran reklamowy ledcleaning material suppliersgroothandel reinigingsmiddelenmop makerbramy garażowe Hörmann jelenia góra uprawa brokułabiuro rachunkowe w warszawiespawanie mag 135stacja naprawcza rowerowaweryfikacja jpk onlinekarta stałego pobytulegalization of employmentдазвол на працу замежніка тыпуindywidualne ochronniki słuchuzatyczki do uszuczęści rowerowe warszawabikiniklimatyzator mdv 3 5 kwleżak plażowylegginsy dziewczęcerurki chłodniczeprzenośne klimatyzatoryPlakatydrzwi ukrytemizuna i musztardowiecburgery produkcjafaçon bouchèrefbiały lakier do paznokci