Dach z papy do renowacji

Przed okresem zimowym osoby, które mają dach wykonany z papy powinny pamiętać o tym, że najlepiej co rok a minimum co dwa lata będzie trzeba wykonywać stosowne prace renowacyjne na takim dachu. Chodzi o sprawdzenie czy na dachu nie ma przypadkiem ubytków, które będą powodowały utratę ciepła czy mogą nawet prowadzić do przecieków, które w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić nawet go zgnicia i zniszczenia więźby. Jak się wydaje nie jest to taka sprawa, która będzie można sobie lekceważyć, dlatego renowacja  dachu z papy jest naszym obowiązkiem i trzeba dbać o to, by była wykonana dobrze.

Co trzeba zrobić?

Podstawowa sprawa, na którą warto zwracać uwagę to przede wszystkim sprawdzenie dachu pod kątem jego formy i sprawności. Jeśli są jakieś ubytki c niedoskonałości to naszym zadaniem będzie wykonanie takich działań, które sprawią, że w miarę możliwości dość szybko uda się te  niedoskonałości usunąć. To będzie pierwszy sukces jaki możemy osiągnąć na naszym dachu. Druga kwestia, o którą trzeba będzie zadbać to sprawa renowacji, której dokonujemy z użyciem stosownych do tego preparatów. Na rynku w sklepach o budowlanym i remontowym profilu znajdziemy wiele propozycji. Wśród tych nowoczesnych są gumy natryskowe oraz takie do nałożenia ręcznego, które na pewno dobrze się sprawdzą. Te bez natrysku, do nałożenia samodzielnego są na tyle proste w użyciu, że każdy sobie z nimi poradzi.

Wygląda na to, że renowacja dachu z papy już nie musi być taka straszna i jeśli tylko sobie wszystko dobrze zaplanujemy nie musimy się obawiać jak będzie przebiegała. Podstawowa sprawa to wybranie dobrego momentu na jej wykonanie, najlepiej przed zima, ale jeszcze w dni w miarę ciepłe, słoneczne, tak by była dobra widoczność, oraz by były warunki do bezpieczniej pracy na wysokościach. Jeśli o swój dach zadbamy to on się nam odwdzięczy dobrym stanem technicznym, co sprawi, że przez lata nie będzie poważniejszych awarii.

Dodaj komentarz